MENU

Labe do Königsteinu na seakayaku. Hvězdicově z Děčína. ( 3 dny )

26. 7. - 28. 7. 2024
CENA: 3 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Ústí nad Labem - Děčín - Bad Schandau

Labské pádlování pro každého milovníka úžasných výhledů, aktivního odpočinku i dobrého jídla a pití. Labe mezi Ústím nad Labem a státními hranicemi není žádný lenoch. Překvapí vás svižný proud v širokém korytě řeky, bezprostřední blízkost mohutných pískovcových útvarů i typická lidová architektura hrázděných domů. Za skvělým seakajakářským terénem vůbec nemusíme jezdit daleko.

1. den: odpoledne příjezd do kempu v Děčíně, ubytování na dvě noci a příprava na plavbu. 
2. den: ráno přesun do Ústí nad Labem. Příprava kajaků a první kilometry na řece. Vyplouváme s kulisou starobylého hradu Střekov v zádech. Proplujeme Ústí, na které je z řeky výjimečný pohled, hlavně na fascinující Mariánský most. Řeka dále ubíhá příjemnou kopcovitou krajinou, kolem malých  vesniček a přírodních památek. Na své si přijdou i obdivovatelé industriální architektury, kterým se určitě bude líbit děčínská loděnice nebo velký areál Setuzy. Milovníky piva zase potěší zastávka na „Březňák“ ve Velkém Březně  (lze domluvit i exkurzi pivovaru). 24 km celkem svižně plynoucí vody ukončíme opět v kempu v Děčíně. Podle času a nálady výšlap po děčínských zajímavostech. Renesanční Staroměstský most přes Ploučnici, děčínská synagoga, ferrata na pastýřské stěně nebo Zámek Děčín a jeho nádherné barokní růžové a jižní zahrady. Večerní posezení u grilu.
3. den: ráno pokračujeme z Děčína do hlubokého kaňonu Labe. Přivítá nás v něm hned za městem Stoličná hora, z které se táhne Růžový hřeben až do Hřenska. Pomalu se tak dostáváme do nejníže položeného místa v ČR a z vodní hladiny to budeme mít pěkně z první ruky. Plavbu přerušíme krátkým výšlapem podél Dolnožlebského potoka, kde se nachází torzo bývalé vodní pily z tesaného pískovce a dáme oběd ve skvělé restauraci Dolní Grunt. Plavba dále pokračuje přes státní hranici s fascinujícími pohledy na ústí kaňonu Hřenské Kamenice a stolové hory nad Königsteinem.  Proplujeme lázeňské městečko Bad Schandau. Plavba končí, ještě si to tady prohlédneme a  vracíme se do děčínského kempu. Zabalíme a jedeme domů, příjezd večer.
Kód Termín Cena zájezd
442 26. 7. - 28. 7. 2024 Obsazeno
450 16. 8. - 18. 8. 2024 Obsazeno
465 13. 9. - 15. 9. 2024 Obsazeno

Cena akce 3 990 Kč zahrnuje

  • kurzovné
  • seakayak s kormidlem, šprajdu
  • seakayakářské pádlo
  • vodáckou bundu
  • plovací vestu
  • instruktora
  • svoz řidičů
  • CENA NEZAHRNUJE: dopravu na místo, ubytování.
  • SLEVA: dítě do 15 let 300 Kč.
  • PŘÍPLATEK: doprava s námi 300 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha Černý Most, Ústí nad Labem.
Seznámení se seakayakem. Nepotřebujete mít žádné vodácké zkušenosti ani zvláštní schopnosti nebo kondici. Jen chuť strávit víkend trochu jinak. Akce pro jednotlivce, dvojice nebo partičky. Společně utvoříte skupinu vedenou instruktorem, který má zkušenosti z domácích i zahraničních seakayakových akcí a zájezdů.
Program: považujte za orientační. Podle počasí může být na místě upraven, protože jedete hlavně na pohodu.
Doprava: mikrobusem.
Spaní: 2 x kempu v Děčíně ve vlastním stanu, ale můžete si tady pronajmout i bungalov nebo jejich stan. 
Jídlo a pití: vlastní vaření nebo na večeře i na obědy se dá jít do hospody, snídaně si můžeš dát v kempu v bistru.

Pojištění storna a trvalých následků úrazu Uniqa: zahrnuje storno až do výše 80 %  z ceny, pokud onemocníš ještě před akcí plus trvalé následky úrazu. Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč.

Reference

Lucka
Dobry den, chceme sa velmi pekne podakovat za super vikendovy vylet na seakayakoch na Labe. Bolo to cele velmi dobre zorganizovane, skvela partia, slusny cisty a fajn vybaveny camp (aj ked vzhladom na to ze je pod cestnym mostom tak je velmi hlucny a zle sa v nom spi), krasna priroda po ceste - najma sme si uzili to Cesko-Saske Svycarsko. Citili sme sa velmi dobre a bezpecne s nasim instruktorom Frantom Opocenskym. Zhodli sme sa, ze okrem toho ze je to prijemny a mily clovek, vie velmi jasne a zrozumitelne vysvetlovat instrukcie. Tesime sa zasa niekedy nabuduce. Nech sa vam dari. Lucka