MENU

Skvělé řeky severní Itálie a Seceda, jedno z nejkrásnějších míst Dolomit. Snídaně v ceně. ( 7 dnů )

12. 8. - 18. 8. 2024
CENA: 15 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Letní řeky severní Itálie a lanovkou i pěšky kolem Secedy v Dolomitech

Výběr toho nejlepšího ze severní Itálie. Pět nádherných řek a 1 suchozemský den,   ať tu krásu vidíte také z ptačí perspektivy.  Na dechberoucí výhledy vyjedeme lanovkou  do 2500 m. n. m. a potom už  trek v okolí hory Seceda.  Tohle je zájezd plný pohody při pádlování a koupání v průzračných řekách s výhledy na jehly Dolomit a vrcholky alpských štítů.  Tábořit budeme ve 2 perfektních kempech, jeden je v horách a druhý je čtyřhvězdičkový přímo v Brixenu.  Stan tedy budete stavět jen 2x a to je taky fajn.  Program je vhodný i pro méně zkušené vodáky. Máme čas se vám věnovat a naučit vás všechno, co ještě třeba nejde.
 
1. den: ráno odjezd do italské oblasti Dolomiti Friulane. Ubytování v kempu s výhledy na skalní vrcholy na 4 NOCI  u městečka Cimolais.
2. den: přejezd na nástupní místo k řece Piavě (WW I). Splutí spodního úseku řeky, což je ideální trasa pro první rozpádlování posádek. Odpoledne prohlídka protržené přehrady Vajont a návrat do kempu.
3. den: svižná Cellina (WW I - II). Splujeme horní úsek úzké podhorské říčky s častými peřejkami v srdci historické provincie Pordenone. Odpoledne možnost pěšího výletu z kempu do kaňonu říčky Cimoliana, která v horní části tvoří svižnou horskou bystřinu a později dole po proudu se pomalu ztrácí až zmizí pod zemským povrchem.
4. den: Bellunské a Karnské Alpy pevně svírají další úsek Piavy s náročností WW I - II. Svezeme se prastarou vorařskou cestou, po které se od konce 15. století plavilo dřevo k Jadranu a do Benátek. Na nás, na rozdíl od dřiny italských „plavců“, čeká pohodové splutí, koupání a lenošení na oblázkových plážích. Odpoledne se stavíme v Longarone, městečku, které smetla vlna tsunami v roce 1963.  Návrat do kempu.
5. den: ráno už kemp uprostřed hor opouštíme a jedeme si užít peřejky krásné horské říčky Rienza (WW II - WW III). Na jejich vlnách se vesele prohoupáme až do vzdutí přehrady v Mühlbach.
Na poslední 2 NOCI se ubytujeme v luxusním čtyřhvězdičkovém kempu v Brixenu.  Kemp je sice drahý, ale zase dostanete Brixencard. Zdarma pak jezdíte místní dopravou (přímo od kempu každou chvilku) do historického centra, zdarma je půjčení kol, vstup do bazénu, Acquareny a historických památek. Středověkou atmosféru spletitých uliček, podloubí a náměstíček  ještě násobí okolní štíty Sarntálských Alp.
6. den: čas pro Dolomity.  Výlet na horu Seceda v přírodní rezervaci Puez-Odle, která je součástí světového přírodního dědictví Unesco. Můžete vyjet lanovkou až k vrcholu (2 500 m), užít si přenádherné výhledy na slunné straně Val Gardena a vybrat si jeden z mnoha okružních treků.  Nebo můžete využít lanovku jen k mezistanici Furnes (1 700 m) a zbytek „vydupat" po svých.  
7. den: závěrečný den strávíme v peřejích říčky Isarco (WW I – WW II), během plavby se svezeme na přírodní slalomové trati využívané místními závodníky.
Celou dobu poplujeme horskou krajinou, kterou dokreslují strážní hrady. A pak už jen cesta domů, příjezd do ČR až v nočních hodinách.
 
 
Kód Termín Cena zájezd
653 12. 8. - 18. 8. 2024 Obsazeno

Cena zájezdu 15 990 Kč zahrnuje

 • dopravu
 • 6x kempy
 • 6x snídaně
 • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, nafukovací kajak K1), pádlo
 • barel na drobnosti (věci vám převážíme)
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • vodáckou bundu, vestu, helmu
 • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • NEOPREN zapůjčíme zdarma
 • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 15 290 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE: lanovku 13 - 39 € podle výběru trasy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Plzeň. Další místa na trase po dohodě.
Doprava:  minibusem nebo mikrobusem podle toho kolik se nás sejde, ale max. 16 účastníků.
Ubytování: 6x ve vlastním stanu v perfektních kempech. Zvlášť kemp v Brixenu patří mezi ty luxusnější a v ceně je i vstup do muzeí, do aguaparku ve městě a půjčení kola.
Lodě na výběr: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Kánoi Baraku, třímístné Rio a pokud máte radši kajak, tak můžete mít nafukovací K1 a menší vodáci nebo starší děti Safari. Pokud jezdíte na padlleboardu, tak předpokádáme, že už máte vlastní např. Padboards, Tambo... a také, že už na něm tekoucí vodu jezdíte. Pokud nemáte, tak vám samozřejmě půjčíme.
Jídlo a pití:  snídaně máte od nás a ostatní je na vás.  Přes den potřebujete jídlo na studený oběd sebou do lodi. V horském kempu restaurace není, ale na nákupy čerstvých potravin a občerstvení stavíme při návratech z řek. Brixen pak je významné lázeňské městečko, tady máte k dispozici restaurace, kavárny, cukrárny a spoustu možností k nákupům.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme e-mailem nejpozději 10 dní před odjezdem. Najdete v nich upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, potravin a tipů na stravování, případné upřesnění programu atd. Dojde-li ke změně oproti webu je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárkový poukaz

Reference

Jana K.
Zdravím kancelářské myšky Cvoku z Beskyd. Moc děkuji za super dovču v Itálii. Velké díky Kubovi a Honzovi. Super přístup, organizace, odlov na vodě :-), úžasné snídaně :-). Skvělý i pan řidič Láďa. Ráda se Cvokem zase někdy na vodu. Jana