MENU

Slovensko. Dunajec, Bialka a Prielom Hornádu. Na kánoi, kajaku, packraftu, paddleboardu. Snídaně v ceně.

Termíny se připravují
CENA: 6 250 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd na slovenské jarní řeky

Vodácký zájezd pro kanoisty a kajakáře do nádherných míst  NP Pieniny, podhůří Vysokých Tater nebo Slovenského ráje. Atmosféra a folklor Slovenska je jedinečný a vždycky se tady setkáme s vřelým přijetím a pohostinností.  Jednoduché, ale svižné řeky v nádherné přírodě jsou vhodné  pro zkušené kanoisty i sportovně laděné začátečníky.

Náročnost řek:  Dunajec WW 1, Bialka WW 2+, Prielom Hornádu WW 2, takže na jarní rozježdění hotová krása.

1. den: večer odjezd na Slovensko.
2. den: jsme v Červeném Kláštore a sjedeme DUNAJEC nejkrásnější částí  Národního parku Pieniny,   od hranic s Polskem do Lesnice.  Kontrast bílých vápencových skal,   jarní zeleně, čisté a nádherně peřejnaté vody vás moc hezky naladí. Zvlášť v úseku u Klášterní hory, kde se DUNAJEC dere kolem masívu Tri koruny (983 m) a další skalní ostrohy ho nutí měnit směr toku. Jen v téhle části se 7x prudce stáčí, ale krásných meandrů dnes proplujete daleko víc.  Kdo bude chtít, tak s námi může ještě vyjít na zhruba 2,5 hodinky okruh Haligovce - Plašná - Haligovce. Jakmile vystoupáme do skal, budete mít další půvabné výhledy, tentokrát na Spišskú MaguruBelianské Tatry.  
3. den: dnes si splujeme BIALKU, která tvoří přirozenou polsko - slovenskou hranici. Nánosy štěrkových prahů, přírodní stupně a kamenné lavice s mnohými válečky vás nenechají zahálet. Pak se ještě prohřejeme v místním termálu a vrátíme se do kempu.  
4. den: po snídani se sbalíme a přesuneme se do vesnice Hrabušice ve Slovenském ráji. Tady se vnoříme do fantastického kaňonu PRIELOMU HORNÁDU. Roky byl pro vodáky uzavřen, nyní už se za dobré vody může jezdit. Hluboko ze dna vápencového kaňonu se vám naskytnou úchvatné pohledy na strmé skalní stěny,   často spadající až pod hladinu. HORNÁD tady nabízí opravdu nezapomenutelný zážitek.
Pozn: pokud by nám příroda nepřála a sjezd by nebyl povolen, náhradou bude Váh pod Strečnem.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 6 250 Kč zahrnuje

 • dopravu
 • 3x kemp (penzion a chatky za příplatek)
 • 3x snídani
 • vodáckou bundu, vestu, helmu
 • nafukovací kánoi Baraka nebo Rio, pádlo
 • barel na drobnosti
 • instruktory na vodě
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • PŘÍPLATEK: neopren 300 Kč a neoprenové boty 200 Kč.
 • SLEVA: vlastní doprava 1200 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE:  poplatek za splutí Prielomu Hornádu 10 €, vstupné do termálu (28 zlotých), platí se až na místě.
 • POZN.: na tuto akci nelze uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Žilina.  Vynecháváme Prahu, protože tohle je nejrychlejší trasa a i tak to budeme mít o hodně dál než třeba na Salzu. Pražáci, můžeme vás vyzvednout na nádraží (jste v Pardubicích za hoďku) nebo přijeďte autem a bezpečně si ho zaparkujete u nás ve skladu.
Doprava: mikrobusy nebo vlastní doprava. 
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Baraku, třímístné Rio. Pokud máte radši kajak, tak můžete mít nafukovací K1 nebo packraft (napiš v přihlášce do poznámky). Pokud milujete pádlování na padlleboardu, tak předpokádáme, že už máte vlastní např. Padboards, Tambo... a také, že už na něm divokou vodu jezdíte - pokud nemáte, můžeme půjčit náš.
Ubytování: 3x kemp s dobrým zázemím a restaurací.  Příplatek 3x ubytování v penzionu: 2 lůžkový pokoj pro 2 osoby 3210 Kč, 2 lůžkový pokoj pro 1 osobu 2100 Kč (ceník 2023).
Jídlo: od nás máte snídaně a jinak je možnost k dokoupení všeho, co srdce ráčí. Na večeři se dá zajít do restaurací a pochutnáte si!
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nutné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů najdete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 24 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky nejpozději 7 dní před odjezdem. Najdete v nich čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, případné upřesnění programu atd. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárek pro vodáka?