MENU

Slovensko a Polsko. Dunajec, Bialka a Belá. Na kánoi, kajaku, packraftu, paddleboardu.

Termíny se připravují
CENA: 5 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd na slovenské jarní řeky

Vodácký zájezd pro kanoisty a kajakáře do nádherných míst  NP Pieniny, podhůří Vysokých Tater nebo Slovenského ráje. Všude tady dýchá místní folklór a určitě se nebudeme bránit degustaci krajových specialit. Jedeme autobusem nebo mikrobusy podle toho, kolik nás bude. Odjíždíme v pátek večer a vracíme se v pondělí večer (svátek).

Náročnost řek:  Dunajec WW 1, Bialka a Belá WW 2+, Prielom Hornádu WW 2, takže na jarní rozježdění krása. Začátečník by ale měl jet na lodi se zkušenějším zadákem.

1. den: večer odjezd na Slovensko.
2. den: jsme v Červeném Kláštore a sjedeme DUNAJEC nejkrásnější částí  Národního parku Pieniny,   od hranic s Polskem do Lesnice.  Kontrast bílých vápencových skal,   jarní zeleně, čisté a nádherně peřejnaté vody vás moc hezky naladí. Zvlášť v úseku u Klášterní hory, kde se DUNAJEC dere kolem masívu Tri koruny (983 m) a další skalní ostrohy ho nutí měnit směr toku. Jen v téhle části se 7x prudce stáčí, ale krásných meandrů dnes proplujete daleko víc.  Kdo bude chtít, tak s námi může ještě vyjít na zhruba 2,5 hodinky okruh Haligovce - Plašná - Haligovce. Jakmile vystoupáme do skal, budete mít další půvabné výhledy, tentokrát na Spišskú MaguruBelianské Tatry.  
3. den: snídaně. Dnes si splujeme BIALKU, která tvoří přirozenou polsko - slovenskou hranici. Nánosy štěrkových prahů, přírodní stupně a kamenné lavice s mnohými válečky vás nenechají zahálet. Pak se ještě prohřejeme v místním termálu a přejíždíme do Borové Síhoti.  
4. den: snídaně. BELÁ je pravá horská řeka, divoká a peřejnatá a má pro vás dva úseky. Ti zkušenější mohou jet už z Podbánského. Balvanité koryto tady má výrazný sklon, tak peřeje v tomhle lesním úseku prakticky nekončí. V cestě ale mohou být stromy, tak to bude chtít oči na šťopkách.  Od Kokavského mostu už mohou jet všichni. Tady BELÁ ztrácí spád,   často se rozlévá do štěrkových ramen a musí se hledat ideální stopa mezi vrbičkovými ostrůvky, naplaveným dřívím a pařezy, ale je to perfektní  vodácká zábava.  Před Borovou Síhotí do BELÉ vtéká Černý Váh a při dobré vodě spolu tvoří pěknou surfovací vlnu. Pak už končíme, v kempu zabalíme a do 14 hodin odjíždíme domů.
Pozn: pokud by na Belé nebyla voda, náhradní řekou je PRIELOM HORNÁDU, fantastický vápencový kaňon ve Slovenské ráji.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 5 990 Kč zahrnuje

 • dopravu
 • 2x ubytování kempech (penzion a chatky za příplatek)
 • 2x snídani
 • vodáckou bundu, vestu, helmu
 • nafukovací kánoi Baraka nebo Rio, pádlo
 • barel na drobnosti
 • instruktory na vodě
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • PŘÍPLATEK: neopren 200 Kč a neoprenové boty 150 Kč.
 • SLEVA: vlastní doprava 1000 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE: případný poplatek za splutí Prielomu Hornádu 10 €, vstupné do termálu (28 zlotých), platí se až na místě.
 • POZN.: na tuto akci nelze uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Praha, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc. 
Doprava: autobusem nebo mikrobusy podle počtu přihlášených, případně vlastní doprava.  Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Baraku, třímístné Rio. Pokud máte radši kajak, tak můžete mít nafukovací K1 nebo packraft (napiš v přihlášce do poznámky). Pokud milujete pádlování na padlleboardu, tak předpokádáme, že už máte vlastní např. Padboards, Tambo... a také, že už na něm divokou vodu jezdíte - pokud nemáte, můžeme půjčit náš.
Ubytování: 2x kemp s dobrým zázemím a restaurací. Příplatek za ubytování v penzionu nebo chatkách za příplatek 900 - 1100 Kč.
Jídlo: od nás máte snídaně a jinak je možnost k dokoupení všeho, co srdce ráčí. Na večeři se dá zajít do restaurací.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nutné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů najdete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 24 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky nejpozději 7 dní před odjezdem. Najdete v nich čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, případné upřesnění programu atd. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárek pro vodáka?