MENU

Slovensko a Polsko. Dunajec, Váh, Bialka a Prielom Hornádu. Sruby s polopenzí.

Termíny se připravují
CENA: 8 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd na Slovensko pohodlně

Vodácký zájezd pro kanoisty a kajakáře na jarní řeky SlovenskaPolska s komfortem ubytování na jednom místě.  Budeme se pohybovat na nádherných místech NP PieninySlovenského ráje. Všude tady dýchá místní folklór a určitě se nebudeme bránit degustacím krajových specialit. Jedeme jen v menší partě, abychom byli rychlejší a všechno stíhali, čemuž pomůže i to, že nemusíme stavět stany a o jídlo se nám postarají místní.  

NÁROČNOST ŘEK:  Váh WW 1, Dunajec WW 1 - 2, Bialka a Belá WW 2+, Prielom Hornádu WW 2, takže na jarní rozježdění krása. Začátečník by ale měl jet na lodi jen se zkušeným zadákem.

1. den: ráno odjezd. Odpoledne si sjedeme hezký úsek VÁHU, Domašínský meandr, a dokončíme cestu do Haligovců. Uvidíte celý komplex vápencových věží, soutěsek a suťovisek Haligovských skal, které jsou chráněným přírodním útvarem na území NP Pieniny. Dorazíme akorát na večeři a ubytujeme se ve srubech na 3 NOCI.
2. den: po snídani si sjedeme DUNAJEC z hranic s Polskem do Lesnice. Kontrast bílých vápencových skal,   svěží jarní zeleně, čisté a nádherně peřejnaté vody vás moc hezky naladí. Zvlášť v úseku u Klášterní hory, kde se DUNAJEC dere kolem masívu Tri koruny (983 m) a další hradby skal ho nutí měnit směr toku. Jen v téhle části se 7x prudce stáčí a otevírá stále nové pohledy na NP Pieniny, ale krásných meandrů dnes proplujete daleko víc. Vrátíme se do kempu a kdo bude chtít, může s námi navečer vyjít na okruh Haligovce - Plašná - Haligovce, cca 2:45. Jakmile vystoupáme do skal, budete mít další krásné výhledy, tentokrát na Spišskú MaguruBelianské Tatry.  
3. den: přejíždíme na BIALKU, která tvoří přirozenou polsko - slovenskou hranici. Nánosy štěrkových prahů, přírodní stupně a kamenné lavice s mnohými válečky jsou perfektní vodáckou zábavou. Odpoledne si prohřejeme kosti v termálu a navečer se vrátíme do kempu.
4. den: brzo ráno odjíždíme na splutí PRIELOMU HORNÁDU, atraktivního kaňonu ve Slovenské ráji, který byl dlouhá léta pro vodáky uzavřen. Pokud by plavba nebyla povolena, splujeme si spodní úsek podtatranské BELÉ, což je nádherná horská říčka s výhledy na Kriváň a podobná polské Bialce. Pak už jen cesta domů, návrat pozdě večer.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 8 990 Kč zahrnuje

 • dopravu
 • 3x ubytování ve srubech
 • 3x polopenzi
 • zapůjčení vybavení - vodácká bunda, vesta, přilba
 • zapůjčení samovylévací kánoe, pádlo
 • barel na drobnosti
 • instruktory na vodě
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • ZDARMA:  neopren a neoprenové boty.
 • SLEVA: vlastní doprava 800 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE: poplatek za splutí Prielomu Hornádu 10 €, vstupné do termálu (28 zlotých), platí se až na místě.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Olomouc. Svoz z PrahyPoděbrad po dohodě.
Doprava: minibusem nebo mikrobusy podle počtu přihlášených, případně vlastní doprava.  Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: sruby v Haligovcích s dobrým zázemím a restaurací.
Stravování: polopenze a jinak je možnost k dokoupení všeho, co srdce ráčí.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nutné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky nejpozději 7 dní před odjezdem. Najdete v nich čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, případné upřesnění programu atd. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárkový poukaz:
chcete-li tenhle skvělý výlet darovat svým blízkým,   rádi vám zhotovíme poukaz s obrázkem od Káji Saudka.  Kreslil je pro nás v letech 1998 - 2005.