MENU

Slovensko. Seakayak Malý Dunaj. Prodloužený víkend. ( 4 dny )

25. 5. - 28. 5. 2023
CENA: 6 290 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Prodloužený víkend na Malém Dunaji

Malý Dunaj patří na Slovensku mezi nejpopulárnější vodácké destinace. Jak by ne, když se kousek za hlavním městem můžete vnořit do divoké džungle lužních lesů. Parádní meandry a svižně proudící řeka navíc skýtá domov vzácným a chráněným druhům živočichů. Není problém spatřit vydru ani ledňáčka. Ve vzduchu nás doprovodí čápi, volavky a lysky. Pod vodní hladinou číhají sumci, štiky, okouni a mnoho dalších sladkovodních ryb. Dílem člověka jsou pak krásné zachovalé vodní mlýny a příjemná tábořiště s hospůdkami, které nabízejí to nejlepší z oblastní kuchyně. Spíme na tábořištích u Dunaje, ale pokud se jako skupina rozhodnete pro kemp, budeme dojíždět do kempů - jde to.

1. den: odpoledne odjezd do Vlků, příprava lodí, noc na tábořišti.
2. - 3. den: plavba po Malém Dunaji, cestou prohlídka dřevěných vodních mlýnů v JelkeTomašikovu. Mlýn s vodní pilou v Jahodné. Stavíme se ve vodácké hospůdce s věhlasnou halászlé (maďarský rybí kotlík) a můžete ochutnat další skvělé rybí pochoutky. Denní etapy budou 15 až 23 km.  Když budete mít chuť, můžeme se stavit v termálu v Topolníkách nebo vyrazit na krátké výlety do okolí. Tábořistě nabízejí dobré zázemí, bude i dost příležitostí k dokoupení proviantu, nemusíme všechno vozit z domova.
4. den: splutí poslední etapy 14 km, poslední halušky a jedeme domů.

Kód Termín Cena zájezd
417 25. 5. - 28. 5. 2023 6 290 Kč objednat

Cena zájezdu 6 290 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • zákonné pojištění CK
  • CENA NEZAHRNUJE: kempy,   termál (7 €).

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Brno.
Seznámení se seakayakem. Nepotřebujete mít žádné předchozí vodácké dovednosti ani zvláštní schopnosti nebo kondici. Jen chuť zkusit seakayaking. Akce pro jednotlivce, dvojice nebo partičky. Společně utvoříte malou skupinu vedenou instruktorem, který má zkušenosti ze seakayakových zájezdů.
Program: považujte za orientační. V závislosti na počasí a jeho schválnostech může být na místě upraven. Jedete hlavně na pohodu, spíte na místech, která se vám zalíbí.
Doprava: 9 místným mikrobusem. Doprava vlastním autem je po dohodě možná.
Počasí: průměrná teplota vzduchu je koncem května 21°C.
Spaní: ve vlastním stanu ve volné přírodě, tam kde bude možnost můžeme využít kemp. Cena za kemp 5-7 € za noc.
Jídlo: kombinace vlastního vaření a jídla po hospodách.

Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.