MENU

Švédsko. Jezera Dalslandu na seakayaku.

Termíny se připravují
CENA: 19 750 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Zvlněná krajina Dalsland je jednou z nejlepších a nejhezčích evropských seakayakářských destinací.  Na klidných hladinách křišťálově čistých jezer máš jako kajakář příležitost zažít přírodu zblízka, divokou a opravdovou. Když je čas na kávu a potřebuješ trochu čerstvé vody, stačí ponořit konvici do jezera. Neobydlená oblast je pokrytá hustými borovými lesy a ty jsou plné borůvek a hub. Je tak tajuplná, že skoro očekáváš bytosti ze severských pohádek. V lesích a na ostrůvcích jsou rafinovaně skrytá malá tábořiště, která vždy poskytnou přístřešek, ohniště i organickou toaletu. Pro nezkušené a začínající seakayakáře skvělá příležitost objevit nové možnosti. Ostřílení dobrodruzi zde najdou klid a vytoužené závětří. 

1. den: ráno odjezd a noční trajekt do Švédska
2. den: transfer přes Švédsko k jezerům, nabalení kajaků, vodácká instruktáž a první kilometry po vodní hladině.
3. – 7. den: Dalsland. Žádná jiná část Švédska není pokryta tolika jezery jako právě tenhle vodní labyrint. Jezera jsou vzájemně propojena rozsáhlou říční sítí. Pro oblast jezer lze koupit rybářská povolenka, takže večery s nezapadajícím sluncem na romantických tábořištích provoní i úlovky pečené na ohni. Na jezerech je jen velmi málo příležitostí doplnit proviant, takže jako správní seakayakáři, povezeme všechno v lodích.
8. den: návrat po západním pobřeží, krátký výlet na protažení před cestou domů a noční trajekt.
9. den: dopoledne návrat do ČR.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 19 750 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x trajekt
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, plovací vestu
  • vodáckou bundu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE: kartu ochrany přírody, která nás opravňuje využívat lesní kempy 60 SEK (135 Kč) os/noc. Licenci k rybaření 15 € na os/3dny.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Praha, Ústí nad Labem.
Doprava: 9 místným mikrobusem
Noční trajekt: na této trase se musí dokupovat buď lůžko v kabinách (jsou 3 - 4 lůžkové, cena kolem 1 300 Kč za obě cesty nebo sklopná sedačka cca 600 Kč). Kabiny zařizujeme až podle toho, jaká vznikne skupina. 
Náročnost: nízká až střední.
Počasí: průměrná teplota vzduchu je 18°C
Spaní: v jezerním systému Dalsland Nordmarken je přes sto lesních tábořišť, které zbudovala nezisková organizace DANO, aby ochránila  křehké přírodní prostředí a poskytla návštěvníkům co nejlepší zážitek. Při výběru kempů byla zohledněna flóra a fauna oblasti a požadavky majitelů pozemků. Většina kempů má přístřešky, stálá ohniště, organické toalety a připravené dřevo na oheň, které je potřeba při opouštění kempu doplnit. Tato služba je financována prostřednictvím prodeje karty ochrany přírody.
Jídlo: část si vezmi z domova, pitnou vodu a čerstvé zásoby doplníme před vyplutím. Tábornické potřeby, jídlo, vodu a ostatní věci si vezeme sebou v komorách seakayaku.
Potřebné zkušenosti: trip je vhodný i pro úplné začátečníky, je ale nutné vyzkoušet jízdu na kajaku alespoň při některém z jednodenních kurzů. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek: rádi vám připravíme dárkový poukaz.

Reference

Martina
Ahoj, všechny moc zdravím do Cvoku z pláže Lefkády, kde s Vámi trávím letos již třetí seakajakářskou dovolenou (zatím je to paráda) a konečně jsem se dostala k tomu, abych mohla napsat moc velkou pochvalu za dva předchozí zájezdy, a to Švédsko a Albánii, a které oba vedl Fantomas. Švédsko bylo moc krásné, počasí vyšlo ukázkově, partička super, jezero nádherné, moře nakonec taky paráda, i když jsem se trochu bála...velká výhoda je, že to není daleko a dospat se můžete na trajektu a jediná trochu nevýhoda, je tam celkem draho, ale stojí to za to. Na Albánii jsem se těšila ještě víc a bylo to parádní...jezero Komani bylo super, krásný plážičky na spaní, hospůdka, a hlavně místní lidé jsou neskuteční...nevím, kde jinde by se vám podařilo stopnout si trajekt uprostřed jezera, aby vás dovezl k autu:-)))) (tady se projevila Fanyho skvělá vlastnost vyjednávání). Skadarské jezero je taky krásné, ale bohužel kvůli vysokým teplotám jsme si ho užili pouze jeden den, ale díky tomu jsme byli i v Srbsku na Zlatarském jezeru a to byla krásná tečka za naší výpravou. Jelikož s Vámi jezdím už víc jak 7let, tak už teď přemýšlím, kam vyrazím příští rok. Takže Vám všem moc děkuju za pořádání zájezdů na taková místa, za skvělý kluky, které máte a obzvlášť Fanymu za Albánii a za jeho super schopnost  pohotově reagovat a změnit plány, když se něco nevydaří ( viz. počasí na Skadaru). Mějte se všichni moc hezky a v příštím roce ahoj Martina.