MENU

Švýcarské letní řeky na kanoi nebo kajaku. Snídaně v ceně. ( 7 dnů )

19. 8. - 25. 8. 2024
CENA: 16 950 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd do Švýcarska a Rakouska

Pro kanoisty ze Salzy a podobných řek. Vodácká dovolená nabitá zážitky a přitom dáme všechno v klidu a bez nočních přesunů.

V létě ztratí švýcarské řeky na dravosti, obtížnost se ustálí na WW 2 - 3 a to je pozvánka i vodákům na kánoích. Pokud jezdíte Salzu a podobné řeky, budete tady jako ryba ve vodě. Švýcarské Alpy vás ohromí, stylové vesničky uprostřed pastvin okouzlí a stejně tak Bellinzona se třemi gotickými hrady. Čekají nás také přejezdy dvou úchvatných horských sedel a canyoning v pohádkovém skalním labyrintu. Na závěr pak pohoupání na pořádných vlnách Innu

1. den: odpoledne odjezd do kempu v Rakousku.
2. den: splutí ISARU - úsek si vybereme podle vody. Horní ISAR je napájený prameny z vápencového pohoří Karwendel.  A je to svižnější voda, která tvoří početné peřejky v soutěskách údolí Hinterautal. Technické průjezdy mezi kameny se postarají o notnou dávku vodácké zábavy.  Spodní  ISAR je širší a koryto si neúnavně  vymílá v obřích štěrkových polích. Bílé  oblázky skvěle kontrastují s tyrkysovou barvou svižné vody.
3. den: přesun do Švýcarska a už pěkně rozjetí pádlujeme na spodním VORDERRHEINU impozantním švýcarským Grand Canyonem. Ruinaulta, jak se tento kaňon nazývá, vznikl před desetitisíci lety, kdy se dalo do pohybu 100 miliard kubických metrů skály. Od těch dob řeka staví ohromující soutěsku v bělavých skalních útvarech.   Při přejezdu na další řeku navštívíme strašidelné skalní průrvy Via Mala. V dějinách byla Via Mala neboli Zlá cesta pro obchodní karavany nejnebezpečnějším úsekem při přechodu Alp. Ubytujeme se v příjemném kempu v Bellinzoně na 2 NOCI.
4. den: svižná plavba ve vlnách horské MOESY,   tuto pstruhovou říčku napájí sněhy pasu San Bernardino. Splutí ukončíme přímo v kempu. Odpoledne vyjedeme kolem jezera Maggiore na canyoning ve skalním labyrintu říčky Maggia, což je naprosto fantastická záležitost a nezapomenutelný zážitek. Večer prohlídka Bellinzony, potulování po hradbách třech hradů, hospůdky a kavárničky. Prostě co je komu libo.
5. den: přesouváme se serpentinami San Bernardino Pass (2065 m), fotogenické vyhlídky a otužilecký bobřík v jezírku. Ke splutí horního HINTERRHEINU nasedáme ve výšce 1600 m, takže to bude rychlá plavba úzkým korytem horské bystřiny. Ještě se naobědváme a krásnou horskou cestou se vydáme do údolí Innu, kde se ubytujeme v kempu u lázeňského městečka Scuol.
6. den: dnes si podle toho, kolik bude vody dáme INN v úseku Martina Schlucht nebo techničtější Susch section. Máme na výběr ze dvou krásných svezení v hlubokých údolích řeky. Odpoledne odjíždíme, krátká zastávka na nákup v Landecku a ubytování v dalším pěkném kempu.
Podle času a chuti je možný výlet do Area 47, což je adrenalinový aquapark v údolí Oetzu.

7. den:  velké vlny na vodácky velmi populárním Imst schluchtu aodpoledne odjíždíme zpět do ČR.

Kód Termín Cena zájezd
654 19. 8. - 25. 8. 2024 Obsazeno

Cena zájezdu 16 950 Kč zahrnuje

 • dopravu a tranzitní poplatky
 • 6x kemp
 • 6x snídaně
 • zapůjčení vybavení - vestu, vodáckou bundu, helmu
 • samovylévací kánoe 2 místná
 • do lodi barel na drobnosti
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
 • ZDARMA: neopren a neoprenové boty.
 • CENA NEZAHRNUJE: vstupy do památek a soutěsky Via Mala.
 • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 2 500 Kč.
 • DĚTI: až od 13 let a výhradně se zkušenými rodiči.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.
Doprava: buď minibusem  nebo mikrobusy podle toho, kolik nás bude. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: 6x kemp ve vlastním stanu. Švýcarské kempy jsou komfortní, nechybí obchod ani restaurace.
Stravování: vlastní, na nákupy čerstvých potravin budeme jezdit do levnějších marketů. Kdo chce, denně si může zajít na večeři do restaurace.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud by přišla nemoc ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme e-mailem do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?

Reference

Luboš Č.
Dobrý den, chtěl bych společně s manželkou touto cestou poděkovat za skvělou práci vašim průvodcům/instruktorům Michalu Kundrátovi alias Kuldovi a Michalu Halíkovi alias Mišákovi. Počasí ani množství vody v řekách neovlivníš, přesto se snažili vždycky vytěžit pro nás maximum. Parta se sešla myslím dobrá, vždycky někdo brblá,  ale fungovali jsme jako disciplinovaný tým. Díky nácvikům na lehčí vodě jsme na závěr prosvištěli na vlnách Innu ImsterSchlucht bez ztráty kytičky :-).  Propastným posunem kvality směrem vzhůru pak bylo cestování (v porovnání s Albánií). Všechno fungovalo, nic nám neupadlo a řidič David vodil v horských zatáčkách svůj Mercedes jedna báseň. Takže celkově za nás povedená akce i v době zmatků s COVIDem. Rádi bychom příště do Albánie či Bosny a Černé hory, protože minule nám řeka Tara ukázala, jak se plave v pořádných vlnách a my bychom tentokrát rádi zůstali v lodi :-D. Pokud na Taru, tak nejraději s dvojicí Mišáků (Kulda,Halík), kterým rádi svěříme svoje vetché tělesné schránky. S pozdravem Luboš Č. a Renata H. 
Pepa
Ahoj Cvoci, sice jsem odpověděl na dotazník, ale ten zcela nevyjadřoval mé pocity a názory na akci – rakouské a švýcarské řeky 27.7. – 2.8. V průběhu se sice objevovaly různé připomínky a názory účastníků, že to či ono by mohlo být jinak a případně lépe, jakou řeku jet či nejet. Z mého pohledu toto byla nejlepší voda co jsem jel, hlavně teda díky závěrečnému sjezdu ImsterSchluchtu, ale celkově bych to stavěl na úroveň loňské jarní Albánie. Myslím, že se sešla dobrá parta a hlavně dvojka průvodců Michal Kulda a Michal „dlouhý“ Halík vše zvládla výborně a k pohádkové dokonalosti jim chybí už jen ten „bystrozraký“. Kulda na nás všech dost tvrdě pracoval celý týden,  mořil  nás na každý peřejce a kameni s různými obraty, takže závěrečný povedený sjezd ImsterSchluchtu byla hlavně jeho zásluha. S takovými průvodci jako Kulda, Žíďa a Michal Halík určitě zase někdy příště rád někam vyrazím na rychlou vodu. V neposlední řadě přispěl ke zdaru akce i spolehlivý řidič David, jemuž jeho roli vůbec, ale vůbec nezávidím. Velký dík všem kdo připravili a zajistili tento zájezd v této nelehké kovidové době. Pepa + Irina M.
Dáša K.
Ahoj, chtěla bych touto cestou poděkovat za super dovolenou ve Švýcarsku a Slovinsku. Měli jsme fajn průvodce. Dík Dáša K.
JIndra
Švýcarské letní řeky na kánoi Dobrý den, stejně jako vloni po zájezdu na Taru i letos se musíme podělit (Jindra a Bára) o naše dojmy ze zájezdu, tentokrát na švýcarské letní řeky. Opět jsme si akci krásně užili, řeky i hory, počasí nám přálo, kolektiv perfektní a všechno pěkně klapalo. Nižší stavy řek jsme si vynahradili na Innu, který nám dal místy docela zabrat a sbírali jsme nové zkušenosti, ale s pomocí Ondry a Kuldy jsme to pěkně zvládli. Kluci obecně fungovali bezchybně, žádné stresy a současně vše pod kontrolou. Velké poděkování říďovi, který předvedl famózní sólový výkon. Švýcarské letní řeky jsou sice od Tary dost odlišné, ale co se týká dojmů a zážitků, tak i tentokrát jedna z nejlepších dovolených a těšíme se opět nejpozději za rok na nějakém zájezdu s Cvokem. Jindra