MENU

Švýcarsko. Letní řeky na kanoi, kajaku

Termíny se připravují
CENA: 12 950 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd do Švýcarska a Rakouska

Pro kanoisty ze Salzy a podobných řek. Vodácká dovolená nabitá zážitky a přitom dáme všechno v klidu a bez nočních přesunů.

V létě ztratí švýcarské řeky na dravosti, obtížnost se ustálí na WW 2 - 3 a to je pozvánka i vodákům na kánoích. Pokud jezdíte Salzu a podobné řeky, budete tady jako ryba ve vodě. Švýcarské Alpy vás ohromí, stylové vesničky uprostřed pastvin okouzlí a stejně tak Bellinzona se třemi gotickými hrady. Čekají nás také přejezdy dvou úchvatných horských sedel a canyoning v pohádkovém skalním labyrintu. Na závěr pak pohoupání na pořádných vlnách mohutného Innu.

1. den: odpoledne odjezd do kempu v Rakousku.
2. den: splutí ISARU - úsek si vybereme podle vody. Horní ISAR je napájený prameny z vápencového pohoří Karwendel.  A je to svižnější voda, která tvoří početné peřejky v soutěskách údolí Hinterautal. Technické průjezdy mezi kameny se postarají o notnou dávku vodácké zábavy.  Spodní  ISAR je širší a nespoutaná řeka si tady tvoří koryto v obřích štěrkových polích, které na jaře neúnavně vymílá tající sníh. Bílé  oblázky skvěle kontrastují s tyrkysovou barvou svižné vody.
3. den: přesun do Švýcarska a už pěkně rozjetí pádlujeme na spodním VORDERRHEINU impozantním švýcarským Grand Canyonem. Ruinaulta, jak se tento kaňon nazývá, vznikl před desetitisíci lety, kdy se dalo do pohybu 100 miliard kubických metrů skály. Od těch dob řeka staví ohromující soutěsku v bělavých skalních útvarech.   Při přejezdu na další řeku navštívíme strašidelné skalní průrvy Via Mala. V dějinách byla Via Mala neboli Zlá cesta pro obchodní karavany nejnebezpečnějším úsekem při přechodu Alp. Ubytujeme se v příjemném kempu v Bellinzoně na 2 NOCI.
4. den: svižná plavba ve vlnách horské MOESY,   tuto pstruhovou říčku napájí sněhy pasu San Bernardino. Splutí ukončíme přímo v kempu. Odpoledne vyjedeme kolem jezera Maggiore na canyoning ve skalním labyrintu říčky Maggia, což je naprosto fantastická záležitost a nezapomenutelný zážitek. Večer prohlídka Bellinzony, potulování po hradbách třech hradů, hospůdky a kavárničky. Prostě co je komu libo.
5. den: přesouváme se serpentinami San Bernardino Pass (2065 m), fotogenické vyhlídky a otužilecký bobřík v jezírku. Ke splutí horního HINTERRHEINU nasedáme ve výšce 1600 m, takže to bude rychlá plavba úzkým korytem horské bystřiny. Ještě se naobědváme a krásnou horskou cestou se vydáme do údolí Innu, kde se ubytujeme v kempu u lázeňského městečka Scuol.
6. den: dnes si podle toho, kolik bude vody dáme INN v úseku Martina Schlucht nebo techničtější Susch section. Máme na výběr ze dvou krásných svezení v hlubokých údolích řeky. Odpoledne odjíždíme, krátká zastávka na nákup v Landecku a ubytování v dalším pěkném kempu.
Podle času a chuti je možný výlet do Area 47, což je adrenalinový aquapark v údolí Oetzu.

7. den: vlny jako domy na vodácky velmi populárním Imst schluchtu. Kdo přežije, vydá se odpoledne zpět do ČR. Předpokládaný návrat do 23:00. 

Termíny se připravují

Cena zájezdu 12 950 Kč zahrnuje

 • dopravu a tranzitní poplatky
 • program
 • 6x kemp
 • zapůjčení vybavení - vestu, vodáckou bundu, helmu
 • samovylévací kánoe 2 místná
 • do lodi barel na drobnosti
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
 • ZDARMA: neopren a boty.
 • CENA NEZAHRNUJE: vstupy do památek a soutěsky Via Mala.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň. Trutnov a Jaroměř na dotaz.
Doprava: luxusním autobusem s klimatizací. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: 6x kemp ve vlastním stanu. Švýcarské kempy jsou komfortní, nechybí obchod ani restaurace.
Stravování: vlastní, na nákupy čerstvých potravin budeme jezdit do levnějších marketů. Kdo chce, denně si může zajít na večeři do restaurace.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud by přišla nemoc ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme e-mailem do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?