MENU

Tichá a Divoká Orlice. Polopenze a vodácká ubytovna v ceně.

Termíny se připravují
CENA: 3 290 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Dvě krásné řeky východních Čech spojené do bezva vodáckého víkendu. Obě svižně tečou Přírodním parkem Orlice v nesčetných meandrech. Obě mají krásně sjízdné peřejky. Na obě se na start dostanete vlakem a tak si můžete od auta odpočinout. Obtížnost je na jaře plnotučná WW 1+  a určitě pro zkušenější posádky,   zvlášť když jedete s dětmi. 

1. den: sraz v 11:00 v kempu v Týništi nad Orlicí, ubytování ve vícelůžkových pokojích (ale jestli chcete tábořit na louce ve stanu, samozřejmě můžete). Odjezd vlakem do Borohrádku a dnes si dáme na rozpádlování plavbu po TICHÉ ORLICI  zpět do kempu. Nezapomeneme na vodácké školení a osvěžení zásad bezpečnosti na vodě. Večeře, oheň, volný program.

2. den: snídaně. Odjezd vlakem do Letohradu a splutí  TICHÉ ORLICE do Ústí nad Orlicí, 14 km. S odlesněním Orlických hor tady bývá voda už jen zjara, později jen po dlouhých deštích.  Je to moc hezký úsek. Voda proudí meandrovitým korytem se spoustou peřejek nebo stupňů. V ostrých zatáčkách se ale nesmíte nechat překvapit.  Proud tady zrychlí a ještě v ní může být naplavené dříví, pařez nebo vymletý břeh. Takže ostražitost je na místě, ale o to lepší pocit z plavby, kde se pořád něco děje.  Jezy budeme přenášet a pod nimi TICHÁ ORLICE zase hezky zrychlí. Vlakem návrat do kempu.  Večeře, oheň, volný program.

3. den: snídaně. Odjezd vlakem do Potštejna a splutí DIVOKÉ ORLICE  do Kostelce nad Orlicí (11 km).  Návrat do kempu vlakem. Nádherný úsek a mohl by mít vodu. Kdyby ne, tak pojedeme poslední úsek DIVOKÉ ORLICEKostelce nad Orlicí do kempu (17 km). Meandry ztrácí na ostrosti, ale pořád je jich dost, aby byla plavba zajímavá a taky rychlá, protože vodu tady zadržuje jen jediný jez v Albrechticích. Pohodlně se přenáší vpravo po písečné pláži. Odtud je to do Týniště už jen necelých 1,5 km.

Termíny se připravují

Cena 3 290 Kč zahrnuje

  • dopravu lodí a převoz zavazadel
  • 2x ubytování (buď na pokojích nebo ve svém stanu)
  • 2x polopenze
  • místo na lodi (nafukovací nebo plastovka), pádlo
  • vodáckou bundu, vestu, do lodi barel
  • péči instruktorů
  • pojištění poškození zapůjčeného vybavení
  • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 2 890 Kč.
  • PŘÍPLATEK: neopren a neoprenové boty 200 Kč. Většinou ale není nutný, to jen kdyby byla fakt zima.

Další informace

Doprava: autem (cena nezahrnuje parkovné) nebo vlakem.
Jídlo: od nás máte 2x polopenzi. Snídaně formou švédských stolů, večeře výběr z hotovek. Začíná se v sobotu večeří a končí v pondělí snídaní. Na jídlo přes den si připravte svačinu,   čaj do termosky si můžete vzít od snídaně. 
Ubytování: ve vodácké ubytovně ve vícelůžkových pokojích (vlastní spacák a polštářek), nebo můžete tábořit ve svém stanu na louce. Kemp má vodáckou hospodu s posezením u kamen a venkovní krytou terasu, WC v budově a teplé sprchy na mince.
Lodě - vyber si: nafukovací kánoe - Baraka, Pálava nebo třímístné Rio. Plastová kánoe Vydra a Samba, rodinná Samba pro 3 dospělé nebo 2 dospělé a 2-3 děti (děti jen se zkušenými rodiči). Raft je možný pokud bude dost vody.
Pojištění trvalých následků úrazu zahrnuje také úhradu 80% stornopoplatků, pokud nemůžete jet kvůli nemoci. Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč. Pojišťovna Uniqa, a. s.