MENU

Tři jezera Solné komory na seakayaku, Rakousko

Termíny se připravují
CENA: 5 550 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Solná komora na seznamu Unesco

Nejkrásnější jezera oblasti, křišťálové klenoty přírody uprostřed horské krajiny. Skvělý víkend i pro začátečníky. Párům nabízíme debl seakayak.

1. den: ráno odjezd a odpoledne už se projedeme po malém, ale nádherném jezeře ALTAUSSEE na úpatí horského masívu Loser. A hned pochopíte, proč se jezeru také říká "tmavomodrý kalamář". Ubytování v kempu u Grundlsee.  
2. den: plavba po jezeře. GRUNDLSEE je těsně sevřené skalními stěnami za nimiž se tyčí jižní štíty Totes Gebirge. Jeho délka je 5,7 km, hloubka 64 metrů, má krasové dno a pitnou vodu vysoké kvality. Stejně jako u dalších jezer Solné komory zde platí zákaz plavby pro lodě se spalovacími motory a je zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO. Odpoledne se vydáme pěšky po tajemné geo stezce (přírodní rezervace), která spojuje GrundlseeToplitzsee, jezero s krvavou historií a snad navěky pohřbeným nacistickým pokladem, jak dokládají místní informační tabule. Posezení v originální hospůdce plné štýrského folklóru a návrat do kempu.
3. den: ráno krátce přejedeme k jezeru HALLSTÄTTERSEE. Od dob prvního osídlení Kelty se tady těžila sůl a těží se dodnes. Kvůli dovozu soli byla vybudována i Koněspřežná dráhaGmundenu do Českých Budějovic. Nejprve z vodní hladiny a potom i pěšky prohlédneme kouzelné historické městečko Hallstatt, vtěsnané mezi jezero a příkré skalní stěny. Plavbu ukončíme odpoledne, návrat domů do 23:00.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 5 550 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program a instruktora
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE: kempovné a pobytová taxa (11 €/os./noc). 
  • SLEVA PRO SKUPINU: skupina 8 osob cena 4 850 Kč/os.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, České Budějovice.
Seznámení se seakayakem. Nepotřebujete mít vůbec žádné vodácké zkušenosti ani zvláštní schopnosti. Jen chuť zkusit seakayaking. Akce pro jednotlivce, dvojice nebo partičky. Společně utvoříte malou skupinu vedenou instruktorem, který má zkušenosti z domácích i zahraničních seakayakových akcí a zájezdů.
Program: považujte za orientační. V závislosti na počasí může být na místě upraven, protože jedete hlavně na pohodu.
Doprava: pohodlným mikrobusem.
Spaní: nocujeme v příjemném dobře vybaveném kempu s úžasným výhledem na okolní horské štíty. 
Jídlo: vlastní, ale jsou tady i vyhlášené restaurace.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den pro dospělé, 19 Kč/den pro děti do 15 let.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 7 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárkový poukaz: přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho zhotovíme.