MENU

Úpa z Havlovic do Jaroměře, krajem Boženy Němcové. Kemp a snídaně v ceně.

Termíny se připravují
CENA: 2 450 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Úpa přírodním parkem Babiččino údolí

Úpa je krásná krkonošská řeka, ale pro vodáky je sjízdná jen do května nebo po delších deštích. Kromě míst, kde vodu nadržují jezy, moc hezky teče. Pod jezy se zase tok zrychlí a vodáka potěší i přehledné peřejky.  Jezy jsou ale většinou nesjízdné a musí se přenášet. To platí i pro nebezpečný Viktorčin splavpřírodním parku Babiččino údolí. Než sbalíme lodě, můžete si celý areál parku od splavu, přes Staré BělidloPanský mlýn projít (cca 1 hod). V neděli pak pokračujeme v dalším hezkém úseku z České Skalice.

1. den: v sobotu se sejdeme na nástupním místě v Havlovicích. Převezmete si lodě, připravíte se na plavbu a řidiči zatím převezou auta do cíle. Plavbu začneme nejprve vodáckým školením, oprášíme zásady bezpečné plavby a řekneme si o jezech a jejich přenášení. Až do Ratibořic to máme 14,8 km celkem svižné plavby a náročnost je WW 1, což znamená, že začátečník by měl jet na lodi jen se zkušeným zadákem a děti rozhodně se zkušenými rodiči. Navečer přejedeme do kempu Říční a sluneční lázněJaroměři (možnost spaní v chatkách). Komu se to hodí, může sem klidně dorazit už v pátek.
2. den:  po snídani se přesuneme na start ÚPY do České Skalice. Stany můžeme nechat stát, protože odpoledne tady budeme končit. Do Jaroměře. ujedeme pěkných 12 km a náročnost je ZW - WW 1. Končíme kolem 15 hodiny. V kempu se před cestou domů ještě můžete najíst, je tady dobrá hospoda.

Termíny se připravují

Cena 2 450 Kč zahrnuje

 • 1x kemp
 • 1x snídani
 • dopravu lodí a převoz zavazadel
 • místo na lodi/raftu (co si vyberete), pádlo
 • vodáckou bundu, vestu, do lodi barel
 • svoz řidičů zpět k autům
 • péči instruktorů
 • pojištění poškození zapůjčeného vybavení
 • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 1950 Kč.
 • Cena nezahrnuje: parkovné aut.
 • Příplatek: neopren a neoprenové boty 200 Kč

Další informace

Sraz: v sobotu 10:00 na nástupním místě v Havlovicích.
Doprava: vlastní.
Jídlo: snídani formou švédského stolu máte od nás, pak potřebujete něco na studený oběd sebou do lodi a na večeři můžete zajít do hospody.
Ubytování: ve vlastních stanech v kempu na koupališti (dobrá restaurace, pěkné sprchy, teplá voda, možnost pronájmu čtyřlůžkové chatky za 500 Kč za chatku a noc). 
Lodě: nafukovací Pálava (2 sedačky), Rio (3 sedačky), Baraka (2 sedačky), kajak Safari, kajak K1 a kajak pro dva K2, raft Colorado pro 4 - 6 vodáků, plastová Vydra (2 sedačky), Samba (2 sedačky + 1 pěnová pro dítě do 40 kg) Samba velká rodinná (3 sedačky + 1 pěnová pro dítě do 40 kg).
Pojištění trvalých následků úrazu zahrnuje také úhradu 80% stornopoplatků, pokud nemůžete jet ze zdravotních důvodů (včetně Covidu). Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč. Pojišťovna Uniqa, a. s.