MENU

Vodácká stezka Pardubice, Labe

Termíny se připravují
CENA: 490 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Vodácká stezka Pardubice, start v Němčicích

Pokud bydlíte nedaleko Pardubic, chcete si udělat zajímavý sportovní výlet a necestovat přitom daleko, pojeďte s námi na LABE. Rodinná sešlost, setkání s přáteli, odpočinek po práci či školních výkonech, odměna za vysvědčení, oslava Velikonoc, narozenin, Svátku práce nebo třeba zlaté svatby... Vezměte své přátele, kolegy, rodiče, děti, psy a zařiďte si pár chvil jen pro sebe, třeba s piknikem na některé louce a koupáním. Zveme vás do klidu, ticha a pohody Vodácké stezky Pardubice a s potěšením zjistíte, že tady ještě máme kus hezké přírody, které se nedotýká překotný ruch dvou největších měst Východních Čech.

Informace o trase

Z větší části poplujete neregulovaným úsekem řeky. Hladinu Labe tady stíní staleté stromy, střídají se výhledy do luk a polí, na pár místech projedete malé chatové osady a na horizontu budete mít hrad Kunětickou horu. V Kuněticích můžete zastavit u mola před hospodou Na Přívozu, trochu se protáhnout, sníst svačinu, vykoupat se nebo zajít na vyhlášenou kunětickou zmrzlinu. Dvě třetiny cesty máte za sebou. Před Pardubicemi, za soutokem s řekou Loučná je koryto uměle rozšířené a narovnané, už také vidíte siluetu města s věží Zelené brány, zámku a výškových budov. Doba plavby 4 - 5 hodin podle toho jak budete pádlovat, jestli se stavíte v Kuněticích na zmrzlinu nebo pizzu apod.

Plavba končí v centru Pardubic, po Labi proplujete okolo parku Na Špici, okolo parku vjedete ještě do Chrudimky a těsně před čtvrtým mostem na pravé straně končíte (před kanceláří CVOKu).

Už zbývá jenom vybrat si termín a rezervovat si u nás vybavení. Můžete tak učinit i telefonicky na číslech 604 216 497 a 466 614 339.

Termíny se připravují

Cena 490 Kč za osobu zahrnuje

  • dopravu osob a vodáckého vybavení na start splutí
  • zapůjčení vybavení - plovací vesta, pádlo, vodotěsný barel
  • místo na zvolené lodi
  • pojištění vybavení pro případ poškození
  • SLEVA: dítě do 15 let cena 450 Kč.

Další informace

SRAZ účastníků v 10 hod před kanceláří CVOKu v Jiráskově ulici (budova TJ Sokol). Dopravíme vás na start splutí - do Němčic pod silniční most. Můžeme se domluvit i na přistoupení do vozu na trase Pardubice - Němčice.
OBČERSTVENÍ: z domova si vezměte jídlo a pití na celý den. Není jisté, zda bude otevřená hospoda Na Přívoze v Kuněticích a další možnosti občerstvení na trase jsou až téměř v cíli plavby (bufety na cyklostezce nebo u lanového parku).
LODĚ NA VÝBĚR:
  • plastové kánoe (dvoumístné nebo 3 - 4 místné)
  • nafukovací kánoe (pro posádky, kterým nevadí pomalejší jízda,  preferují větší stabilitu)
  • raftový člun 4 - 7 místný (pro posádky, které ani trošku nespěchají, jedou se spíš družit a počítají s tím, že když budou chtít popojet, budou muset pořádně zabrat :-))
  • paddleboard (1 místný nebo velký rodinný - táta, máma, dítko, pes...)
Začátečníkům s výběrem plavidla rádi pomůžeme, kontaktujte nás!
 
DOBA PLAVBY se liší - od 3 hodin (pádlující, sehrané posádky na plastovkách, které se nezastavují, nesvačí, nekoupou) do 8 hodin (opačný případ na raftech).