Vodácká stezka Pardubice, Labe

8. 5. 2021
CENA: 450 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Vodácká stezka Pardubice, start v Němčicích

Pokud bydlíte nedaleko Pardubic, chcete si udělat zajímavý sportovní výlet a necestovat přitom daleko, pojeďte s námi na LABE. Rodinná sešlost, setkání s přáteli, odpočinek po práci či školních výkonech, odměna za vysvědčení, oslava Velikonoc, narozenin, Svátku práce nebo třeba zlaté svatby... Vezměte své přátele, kolegy, rodiče, děti, psy a zařiďte si pár chvil jen pro sebe, třeba s piknikem na některé louce a koupáním. Zveme vás do klidu, ticha a pohody Vodácké stezky Pardubice a s potěšením zjistíte, že tady ještě máme kus hezké přírody, které se nedotýká překotný ruch dvou největších měst Východních Čech.

Informace o trase

Z větší části poplujete neregulovaným úsekem řeky. Hladinu Labe tady stíní staleté stromy, střídají se výhledy do luk a polí, na pár místech projedete malé chatové osady a na horizontu budete mít hrad Kunětickou horu. V Kuněticích můžete zastavit u mola před hospodou Na Přívozu, trochu se protáhnout, sníst svačinu, vykoupat se nebo zajít na vyhlášenou kunětickou zmrzlinu. Dvě třetiny cesty máte za sebou. Před Pardubicemi, za soutokem s řekou Loučná je koryto uměle rozšířené a narovnané, už také vidíte siluetu města s věží Zelené brány, zámku a výškových budov. Doba plavby 4 - 5 hodin podle toho jak budete pádlovat, jestli se stavíte v Kuněticích na zmrzlinu nebo pizzu apod.

Plavba končí v centru Pardubic, po Labi proplujete okolo parku Na Špici, okolo parku vjedete ještě do Chrudimky a těsně před čtvrtým mostem na pravé straně končíte (před kanceláří CVOKu).

Už zbývá jenom vybrat si termín a rezervovat si u nás vybavení. Můžete tak učinit i telefonicky na číslech 604 216 497 a 466 614 339.

Kód Termín Cena zájezd
203 2. 4. 2021 450 Kč objednat
218 2. 5. 2021 450 Kč objednat
222 8. 5. 2021 450 Kč objednat

Cena 450 Kč za osobu zahrnuje

  • dopravu osob a vodáckého vybavení na start splutí
  • zapůjčení vybavení - plovací vesta, pádlo, vodotěsný barel
  • místo na zvolené lodi
  • pojištění vybavení pro případ poškození
  • SLEVA: dítě do 15 let cena 300 Kč.

Další informace

SRAZ účastníků v 10 hod před kanceláří CVOKu v Jiráskově ulici (budova TJ Sokol). Dopravíme vás na start splutí - do Němčic pod silniční most. Můžeme se domluvit i na přistoupení do vozu na trase Pardubice - Němčice.
OBČERSTVENÍ: z domova si vezměte jídlo a pití na celý den. Není jisté, zda bude otevřená hospoda Na Přívoze v Kuněticích a další možnosti občerstvení na trase jsou až téměř v cíli plavby (bufety na cyklostezce nebo u lanového parku).
LODĚ NA VÝBĚR:
  • plastové kánoe (dvoumístné nebo 3 - 4 místné)
  • nafukovací kánoe (pro posádky, kterým nevadí pomalejší jízda,  preferují větší stabilitu)
  • raftový člun 4 - 7 místný (pro posádky, které ani trošku nespěchají, jedou se spíš družit a počítají s tím, že když budou chtít popojet, budou muset pořádně zabrat :-))
  • paddleboard (1 místný nebo velký rodinný - táta, máma, dítko, pes...)
Začátečníkům s výběrem plavidla rádi pomůžeme, kontaktujte nás!
 
DOBA PLAVBY se liší - od 3 hodin (pádlující, sehrané posádky na plastovkách, které se nezastavují, nesvačí, nekoupou) do 8 hodin (opačný případ na raftech).