MENU

Vodácká stezka Pardubice pod Kunětickou horou. Týden sportu - Sportovní park Pardubice Na Špici.

Termíny se připravují
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Vodácká stezka Pardubice, start v Němčicích

Pokud bydlíte nedaleko Pardubic, chcete si udělat zajímavý sportovní výlet a necestovat přitom daleko, pojeďte s námi na LABE. Rodinná sešlost, setkání s přáteli, odpočinek po práci či školních výkonech, odměna za vysvědčení, oslava Velikonoc, narozenin, Svátku práce nebo třeba zlaté svatby... Vezměte své přátele, kolegy, rodiče, děti, psy a zařiďte si pár chvil jen pro sebe, třeba s piknikem na některé louce a koupáním. Zveme vás do klidu, ticha a pohody Vodácké stezky Pardubice a s potěšením zjistíte, že tady ještě máme kus hezké přírody, které se nedotýká překotný ruch dvou největších měst Východních Čech.

A navíc: v tomto týdnu probíhá akce Sportovní park Pardubice, 9 dní nejrůznějších sportů pro děti i dospělé v parku Na Špici. Takže pádlováním tenhle výlet vůbec končit nemusí! Něco dobrého do bříška a šup na další atrakce!

Informace o trase

Z větší části poplujete neregulovaným úsekem řeky. Hladinu Labe tady stíní staleté stromy, střídají se výhledy do luk a polí, na pár místech projedete malé chatové osady a na horizontu budete mít hrad Kunětickou horu. V Kuněticích můžete zastavit u mola před hospodou Na Přívozu, trochu se protáhnout, sníst svačinu, vykoupat se nebo zajít na vyhlášenou kunětickou zmrzlinu. Dvě třetiny cesty máte za sebou. Před Pardubicemi, za soutokem s řekou Loučná je koryto uměle rozšířené a narovnané, už také vidíte siluetu města s věží Zelené brány, zámku a výškových budov. Doba plavby 3 - 8 hodin podle toho, jak budete pádlovat, jestli se stavíte v Kuněticích na zmrzlinu nebo pizzu apod. Plavba končí za dřevěnou lávkou v Pardubicích, po Labi proplujete okolo parku Na Špici, před zdymadly vjedete ještě do Chrudimky a těsně za nafukovacími prolézačkami na vodě vystoupíte na mole na levé straně. Po vodě jste ujeli 11 km. Už zbývá jenom vybrat si termín a rezervovat si u nás vybavení. Můžete tak učinit i telefonicky na číslech 604 216 497 a 466 614 339.

Termíny se připravují

Cena 490 Kč za osobu zahrnuje

 • dopravu osob a vodáckého vybavení na start splutí
 • zapůjčení vybavení - plovací vesta, pádlo, vodotěsný barel
 • místo na zvolené lodi
 • pojištění vybavení pro případ poškození
 • SLEVA: dítě do 15 let cena 450 Kč.
 • POZN: termíny budeme průběžně přidávat. Možnost i individuálních termínů na přání, kontaktujte nás!

Další informace

SRAZ účastníků v 10 hod před půjčovnou lodí CVOKu na Parkovišti U Mlýnů. Dopravíme vás na start splutí - do Němčic pod silniční most. Můžeme se domluvit i na přistoupení do vozu na trase Pardubice - Němčice.
OBČERSTVENÍ: z domova si vezměte malou sváču na vodu. Není jisté, zda bude otevřená hospoda Na Přívoze v Kuněticích a další možnosti občerstvení na trase jsou až téměř v cíli plavby (bufety na cyklostezce nebo u lanového parku). Také se ale můžete těšit na sortiment z našeho Food Trucku, kde se budete po nebo i před plavbou pořádně nadlábnout :-)
DOBA PLAVBY se liší - od 3 hodin (pádlující, sehrané posádky na plastovkách, které se nezastavují, nesvačí, nekoupou) do 8 hodin (opačný případ na raftech).
LODĚ NA VÝBĚR:
 • plastové kánoe (dvoumístné nebo 3 místné)
 • nafukovací kánoe (pro posádky, kterým nevadí pomalejší jízda,  preferují větší stabilitu)
 • raftový člun 4 - 7 místný (pro posádky, které ani trošku nespěchají, jedou se spíš družit a počítají s tím, že když budou chtít popojet, budou muset pořádně zabrat :-))
 • Sit-On-Topy plastové kajaky pro dva lidi
 • Začátečníkům s výběrem plavidla rádi pomůžeme, kontaktujte nás!

Reference

Jana
Ahoj, chtěla jsem poděkovat za příjemně prožitou sobotu. 5.září jsme vypluli spolu s ostatníma po Labi  . Byl to neuvěřitelný zážitek pro nás pro všechny. Děkujeme Vám  za skvělé zorganizování, trpělivost a pohodu. Jana + ostatní. PS: při nasedání do raftu nás fotila velice příjemná paní, zřejmě byla od vaši společnosti protože znala chlapce kteří nás připravovali k vyplutí .Chtěla jsem se zeptat zda můžeme pořízené fotky  nějakým způsoben získat. Ještě jednou děkuji a vodě zdar :))))