MENU

Západní Korsika na seakayaku. Středozemní moře. Francie. ( 10 dnů )

20. 9. - 29. 9. 2024
CENA: 18 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Západní Korsika na mořském kajaku

Korsika se bez nadsázky řadí mezi nejlepší seakajakářské destinace ve středozemním moři. A západní pobřeží v okolí vesnice Porto patří mezi vyhlášené přírodní scenerie ostrova. Karmínové útesy, erozí vytvarované do bizarních tvarů, vystupují přímo z azurově modré hladiny moře. Za nimi se zvedají temné štíty horských hřebenů.  Písečné i oblázkové pláže tvoří neuvěřitelně krásné zátoky a každodenní západy slunce nad mořem nám na nich vykouzlí magické večery. V září je tady stálé počasí, teplé moře, nádherné potápění a liduprázdné pláže. 
Střední náročnost - není určena začínajícím seakayakářům.

1. den: odjezd dopoledne, noční přejezd do LivornaItálii.
2. den: ráno trajekt z LIVORNA do BASTIE. Přejezd do vesnice Galéria. Příprava seakayaků a bagáže. První trasa po moři na nepřístupné pláže Golfe de Focolara.
3. - 8. den:  pádlování kolem přírodní rezervace La Scandola, odlehlá rybářská vesnička Girolata, Golfe de Porto, Unescem chráněné Calanche, rudě skalnatá Capu Rosso, nejkrásnější pláž ostrova Plage d´Arone.
8. den: dopoledne balíme, trajekt na pevninu, noční přejezd domů. 

9. den: návrat do ČR dopoledne.

Kód Termín Cena zájezd
469 20. 9. - 29. 9. 2024 18 990 Kč objednat

Cena zájezdu 18 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x trajekt
  • seakayak s kormidlem, špricdeku, pádlo
  • vodáckou bundu, vestu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčeného vybavení
  • CENA NEZAHRNUJE: kempy, táboříme na plážích.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Plzeň.
Náročnost:  střední, měli byste už mít za sebou jiné pádlování na moři. Charakter pobřeží, četnost zátok a chráněných míst, vzdálenosti mezi těmito místy, termín – to jsou kritéria pro rozdělení zájezdů s náročností nízkou, střední a vysokou. Korsika patří mezi náročnější terény právě kvůli delším přejezdům do chráněných míst. Jedna z etap je dlouhá 23 km bez možnosti zastavení a odpočinku na pláži. Přihlásit se může ten, kdo už má zkušenosti s pádlováním.
Počasí v září: průměrné teploty moře 22 °C, vzduch 24 °C a počet slunečných dnů se pohybuje kolem 75 %.
Doprava: jedeme 9 místným mikrobusem. Na Korsice je jen malé letiště a létá se sem složitě.
Spaní:  spíme v zátokách a skrytých plážích, které jsou často přístupné jen z moře. V případě špatného počasí pod stanem, jinak stačí pouze tropiko. Tábornické potřeby, jídlo, vodu a ostatní věci si vezeme sebou v komorách seakayaku.
Jídlo: část jídla si vezete z domova, před vyplutím dokoupíme vodu a potraviny už v Bastii a během plavby pak  obvykle každý 2-3 vodu a potraviny dokupujeme. Můžete si zajít do restaurace, pizzerie. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Více

SEAKAYAK

Seakayak tvarem vychází z eskymáckých kajaků a má délku 4,5 až 6 metrů. Dlouhá, štíhlá příď i záď dobře drží směr a kormidlo, které se ovládá nožními pedály pomáhá seakayak řídit. Bagáž se ukládá do komor o objemu až 120 litrů a tak s trochou šikovnosti naložíš všechno, co pro pobyt v přírodě potřebuješ. Pro partnerské dvojice máme seakayaky pro 2.
Kdo se může na seakayak přihlásit? Úplně každý, kdo umí plavat, ale před zájezdem na moře už musíš mít alespoň základní zkušenosti z některého kurzu v Čechách. Chceš přece vědět o čem to je...
Vodácké zájezdy na seakayaku na moři: naložíš stan, spacák, jídlo, vodu a vyrazíme. Pádlujeme kolem pobřeží a ostrovů, proplouváme mořské jeskyně. Vidíš místa jinak nepřístupná. Pár dní stranou dovolenkového šílenství jen v malé partě bezva lidí. Nekonečné moře, hvězdy nízko a všední starosti fakt hodně dalako...
Seakayakářské zájezdy a obtížnost: charakter pobřeží, četnost zátok a chráněných míst a vzdálenost mezi těmito místy,   roční doba a předpokládané počasí. To jsou kritéria pro rozdělení seakayakářských zájezdů pro začátečníky a pokročilé.
 
Co asi tak sebou na zájezd na seakayaku...
Už jsem přece pádloval a taky jsem leccos slyšel, ale tak pro připomenutí ... seakayak a vybavení mi půjčí CK takže v pohodě, mají to vychytaný.   
Mám v čem spát? Spacák, károška, pyžamko.
Mám se do čeho obléknout? Kalhoty, ponožky, spoďáry, triko, mikina, bunda, čepice na uši. U moře fouká. Těch pár dní na lodi se dá „odsmrdět“ na jedny hadry a čistý si nechám v autě. Počkat! ... jedny spodky? :-O
Mám se do čeho svléknout? Plavky, šortky, triko do kajaku. Některé funkční prádlo chladí, některé hřeje, tak bacha, kam jedu. Do kajaku jsou fajn neoprénový botky. Někdo vozí dlouhý termo spodky a přes ně koupací šortky. Když je vedro, sundáš vrstvu. To by mělo stačit.
Mám co pít? Voda! Alespoň 2 litry na den a něco na vaření. Určitě se bude dát někde doplnit. Koupíme to na místě před vyplutím, ať to netáhám z domu.  
Mám co jíst? A mám toho dost? Nebudu mít hlad? To máme snídaně, svačinka do lodi, obídek, svačinka do lodi, večeře. Vejde se to? Vejde. V propozicích před zájezdem mi určitě pošlou nějaký tipy.
Na čem to uvařím? Vezmu si vařič, to je nápad. Ale nějakej malej, outdoorovej. A složím ho do ešusu. Hrneček a lžíce se taky hodí. A koupím si k tomu vařiči kartuš. Tu hodím jen tak do kajaku.      
Mám léky, krémy, hygienu? Moje prášky, co mi napsal pan doktor, něco na blbě, něco na dobře, abych se nepo..,  abych se po…, abych se mohl zalepit, obvázat, vydesinfikovat. Mazání, abych se nespálil a abych nepopraskal. Jelení lůj s UV filtrem nesmím zapomenout! Abych si měl čím vyčistit zuby.
KPZetku? To se hodí, mám tam čelovku, nůž, provázek co vydrží, jehlu a režnou nit, kus pásky co zalepí všechno.
Bude to v suchu? Musím si půjčit nebo koupit loďáčky, spíš víc malých než dva velký, ty by se mi blbě dávaly do komor kajaku.
A vejde se mi to všechno do kajaku? Ano, když sebou nepotáhnu blbosti.

 

Reference

Ivo
Ahoj Mariano, zájezd byl nádherný a Obelix jako vždycky super průvodce a parťák. Jste moje srdcová cestovka. Pojedu zase. Tip na zlepšení....ta story o plachtě pod kterou se všichni schováme je trochu zavádějící. Lilo jako z konve a každý byl rád, že má fakt dobrý stan. Těším se s vámi zase scvoknout . Ivo
Karel D.
Dobrý den, rád bych napsal pochvalný dopis týkající se zájezdu Korsika 2016. Moje chvála míří k průvodci Filipovi Krejzovi, který se o nás po celou dobu velmi dobře staral. I když byla skupina zdánlivě nesourodá, užili jsme si spoustu legrace, hodně jsme toho viděli a velmi dobře jsme si zapádlovali. Samozřejmě, že Tomáš (Fany) je jednička, to ví každý. Hodí se napsat, že cestováním s ním je pecka. Filip je taky super a pokud bude nějaký další zájezd na seekaycích s těmito průvodci, již nyní se těším. Pozn.: Pokud budete sestavovat nový katalog seekayaků 2017 a zahrnete podobně dlouhý zájezd za teplým mořem, plážemi, přírodou, klidně i s větší porcí pádlování -- opět se rád přihlásím. V příloze posílám 3 fotky, třeba se hodí. Ahoj, Karel D.